Často se setkávám u svých klientů s hlubokou depresí, stresem a úzkostí. Jejich stav bývá vážný, bez chuti do života.
Co tedy dělat při takovýchto stavech?
Lékaři předepisují antidepresiva jako na běžícím páse, bohužel, ve většině případů se tento hluboký stav deprese ještě zhorší. Nachvilku sice může pomoci, ale po čase je stav ještě vážnější.
Já jsem však našla řešení v jednoduché technice, která je víc než 1000 let stará. Často je využívaná také v mnoha náboženstvích, přestože s náboženstvím nemá nic společného. Jedná se o MEDITAČNÍ TECHNIKY.
O meditaci vzrostl velký zájem. Začala být velmi populární, protože její účinky opravdu fungují.
Já jsem si vedené meditace zamilovala, protože její účinek byl na mě prokazatelný. Vše se v mém životě začalo měnit a najednou se postupně vytratil stres a deprese. Proto jsem je časem začala tvořit s láskou, od srdce a s přáním, ať pomohou co nejvíce lidem. Když mi pak dáváte zpětnou vazbu, jak Vám mé meditace pomáhají a mění Vám životy, je to pro mne obrovská vděčnost, hřeje mě to u srdce a dává mi tomotivaci v mé práci pro Vás pokračovat a tvořit víc a víc. Děkuji Vám všem s obrovskou láskou a vděčností.
Podobnou zkušenost, jakou mám já, má i studentka výpočetní neurovědy na Bostonské univerzitě. Hledala něco, co by jí pomohlo od stresu a frustrace akademického života. Začala meditovat a měla ohromné výsledky.
Z mé vlastní zkušenosti meditace fungují, proto mě nepřekvapují ani vědecké studie, které fungovaní potvrzují.
Popularita meditací přitáhla pozornost vědeckých kruhů.
Vědecké studie prokázaly přínosy pro fyzické i duševní zdraví, včetně zlepšení syndromu dráždivého tračníku, snížení napětí v těle, bolesti, zmírnění ekzémů, úzkostí, depresí a posttraumatických stresových poruch. Některé z těchto poznatků však byly zpochybněny, protože studie měly malý počet testovaných jedinců, nebo problematické experimentální návrhy. Přesto existuje řada klíčových oblastí – včetně deprese, chronické bolesti a úzkosti -v nichž dobře navržené a dobře provedené studie prokázaly přínos pro pacienty, kteří se zabývají meditačním programem, s účinky podobnými ostatním existujícím léčebným postupům.
Gaelle Desbordes, PhD., v současné době instruktorka výzkumné fakulty v Massachusetts General Hospital (MGH) – Harvard – MIT Martinos Centrum pro biomedicínské zobrazování. Ve svých výzkumech využívá funkční zobrazování magnetickou rezonancí (MR), které nejenže pořizují snímky mozku, ale také zaznamenávají mozkovou aktivitu, k níž dochází při skenování. Gaelle Desbordes je součástí společenství výzkumníků a vědců na Harvardu a jeho přidružených institucích, které v posledních desetiletích zkoumalo, zda a jak funguje meditace.V roce 2012 prokázala, že existují změny v mozkové aktivitě u dobrovolníků, kteří se naučili meditovat. Zkoumala dobrovolníky po dobu dvou měsíců a výsledky byly ohromující. U většiny dobrovolníků, kteří se naučili meditovat, byl prokázán velký posun k lepšímu, i když vykonávali ve svém životě vše stejně, jen navíc přidali do svého života meditace. Závěr výsledku: MEDITACE JE ÚČINNÁ. Výzkum dokonce prokázal změny v části mozku, nazývaném amygdala. Jednoduše řečeno, meditace umí navodit klid a mír, který je dlouhodobě udržitelný. Meditací si můžeme vyřešit vše, co nás momentálně teď trápí. Nemeditujete? Začněte.
Zjistěte více: Proč a jak meditovat?
NEBO SE PODÍVEJTE NA KOMPLETNÍ SEMINÁŘ, JAK RESTARTOVAT MYSL, KTERÝ VÁM TO VŠECHNO PODROBNĚ VYSVĚTLÍ.
A máte nyní 2 hodinky času? Podívejte se na video.
Zdroje:
Několik vědeckých studií prokázalo, že když se meditovánívěnujeme pravidelně, tak dosáhneme snížení stresu. Pro zajímavost přikládámodkaz níže na takovouto studii.
Vážení čtenáři, jsem dyslektik, dysgrafika dysortografik, to jsou specifické poruchy učení (tzn. také spousty chyb v textu). Pokud zde najdete chyby, klidně mi napište na [email protected] a já je ráda opravím. Bohužel, korekturu jsem již vzdala. Prostě pro mě je důležitý obsah, který vám chci předat, jelikož vím, že vám velmi pomáhá. Více o mně zde >>