8 jedinečných tipů jak posílit sebehodnotu a mít se na 1 místě

Můžeš upřímně říci, že miluješ sebe sama? Možná nyní prožíváš těžké časy sama se sebou? Je tak snadné se zaměřit na své chyby. Stále se jen kritizuješ a házíš sama sobě klacky pod nohy. Z nějakého důvodu ti jde kritizování sebe sama mnohem lépe, než se za něco pochválit. To ale může způsobit, že začínáš chřadnout a máš pocit, že uvnitř jsi prázdná. Sebevědomí je na bodu mrazu a více a více si nevěříš. Také můžeš být příliš zaneprázdněná zaměřením se na ostatní kolem sebe a na sebe už pak nezbyde jednoduše čas.

Někteří lidé nechtějí být sami se sebou. Bojí se dělat věci sami. To může skutečně bránit v milování sebe sama, protože možná neumíš být sama se sebou.

Proč je tak důležité se do sebe zamilovat?

JÁ MILUJI SEBE SAMA BEZPODMÍNEČNĚ, JSEM JEDINEČNÁ A DOKONALÁ! Tato věta se může zdát jako naprostý narcismus (namyšlenost), ale  je to jeden z největších omylů. Sebeláska je jedna z nejlepších věcí, které můžeš pro sebe udělat. Pokud se zdravě milujeme, posilujeme své sebevědomí, roste nám vlastní hodnota a obecně se pak cítíme mnohem lépe. Můžeš také zjistit, že je pro tebe snazší zamilovat se, jakmile ses poprvé naučila milovat sebe sama.

Pokud se naučíš milovat sebe samu, budeš mnohem šťastnější, radostnější a spokojenější. Vím, o čem mluvím, znám to z vlastní zkušenosti.

Je potřeba to vzít do svých rukou a jednoduše se mít na prvním místě. Když se opravdu milujete, zmizí potřeba se s někým srovnávat. Začneš si věřit. Budeš se cítit sebevědomější a konečně se přestaneš bát, co si o tom pomyslí ostatní.

Protože vím, že zamilovat se do sebe, může být složité a někdy prostě nevíme kde začít, rozhodly jsme se vás v tom podpořit. Já a Růžena Nekudová jsme pro vás připravily online workshop: „Jsem na prvním místě“ pro zvýšení vlastní sebehodnoty. Zajímá tě, jak si nastavit vlastní hranice, jak si vypěstovat zdravou sebelásku a stát se sebevědomou bytostí?

Tak neváhej a nenech si tuto příležitost ujít. Klikni zde >>

Nyní ti dám 8 jedinečných tipů jak podpořit sebelásku:

1. Odpusť si všechny chyby

Odpusť si všechny chyby, co jsi v životě nasekala. Propusť je a zapomeň na ně. Díky těmto chybám ses posunula dále.  Klidně se ohlédni za některou špatnou volbou, kterou jsi možná udělala, a odpustit si a zapomeň na minulost. Když miluješ sebe sama navzdory svým chybám, posiluješ tím vlastní sebehodnotu.

2. Překvap se

Vyzkoušejte věci mimo svou komfortní zónu. Řekni NE na věci, na které bys normálně řekla ano. To ti také pomůže se posunout v sebelásce výš. Možná zjistíš, že se ti líbí věci, které jsi nikdy neuskutečnila, nebo sis jednoduše nevěřila, že to můžeš zvládnout. Pokus se dostat ze zóny pohodlí a zjisti, co se stane (s největší pravděpodobností budeš nadšená!).

3. Piš si deník

Pokud si můžeš zapsat své myšlenky a pocity, můžeš se vrátit k pozdějšímu datu a zjistit, jak ses vyrovnala s určitými situacemi. To je také skvělý způsob, jak se zbavit jakýchkoli negativních zkušeností a pocitů, které ti pomohou zaměřit se na dobré věci a poučit se ze špatných.

4. Dej si pauzu

Někdy může být těžké zvolnit, dát si jen tak pauzu, když  je například rozběhlý projekt, ale je to to nejlepší, co mohu poradit. Věnuj celý jeden den jen sobě samé. Zajeď si na welness nebo si pozvi babinec a udělejte si super večer. Je přirozené dát si čas od času pauzu, byť jen jeden den..

5. Nauč se milovat sebe tím, že řekneš ostatním NE

Taky se můžeš pro ostatní přetrhnout? Děláš pro ostatní, až přiliž a to tě vyčerpává? Často cítíš, že už musíš říci NE, ale přesto všechno opět řekneš ANO.  Je čas, se naučit říkat ne. Pokud ti to nejde, neváhej a připoj se k našemu online workshopu „JSEM NA PRVNÍM MÍSTĚ„. Tam tě to naučíme.

6. Udělej si seznam tvých úspěchů

Vytvoř si seznamu toho, čeho jsi dosáhla, je skvělý způsob, jak se do sebe zamilovat. To znamená, že máš ze sebe skvělý pocit, naplň se pocity štěstí a radosti, z toho čeho jsi dosáhla. Často se zaměřujeme na negativitu a zapomínáme na pozitivní slova, myšlenky, věci, situace. Tím, že si to znovu připomeneš, změníš své myšlení a posílíš svou sebehodnotu.

7. Práce na své důvěře

Skvělý způsob, jak si posílit sebelásku, je začít důvěřovat sobě a svým vlastním instinktům. Začni poslouchat svou intuici. S největší pravděpodobností se dozvíš, co je pro tebe nejlepší. Posílíš  sebevědomí a to je první krok k sebedůvěře. Musíš začít důvěřovat sobě, než budeš moci důvěřovat ostatním. Takže poslouchej své srdce a věř si.

8. Pečuj se o sebe

Tohle je alfa a omega. Péče o sebe hraje velkou roli při učení, jak se do sebe zamilovat, a mnoho lidí to nedělá. Pokud se o sebe postaráš, budeš nejlepší verzí sebe sama. Rozmazluj se. Ty si to totiž zasloužíš, protože jsi na této zemi jediný originál, nikdo stejný jako ty neexistuje. Jsi výjimečná a jedinečná. Jsi dokonalá a tomu tak je!

Neváhejte a připojte se a konečně se DEJ NA PRVNÍ MÍSTO: << klikni zde >>    

Kdo je Anna? Říkají ji Anne nebo Anička. Je energická žena v běhu, manželka a maminka dvou úžasných dětí. V oboru ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU mám 20-ti letou praxi, kde pomohla stovkám klientů, kteří dnes žijí naplněný život. Je lektorka zdravého životního stylu. Mentální kouč. Je průvodkyní pro lidi, kteří chtějí převzít zodpovědnost za svůj život a zdraví. Dalo by se říci, že je celostní duševní zdravotní sestra. Miluje zdravý životní styl, afirmace, miluji meditace a obzvlášť ty vedené. Učí klienty vnímat své tělo a mysl, jak obojí vyživit a jak se navrátit k rovnováze. Pomáhá lidem najít cestu ke zdravému životnímu stylu. Učí také lidi afirmovat a meditovat. Učí je změnit jejich životní styl komplexně k pevnějšímu a lepšímu duševnímu zdraví. Nasměřuje je tak k návratu do rovnováhy. Začnou žít život v harmonii a klidu. Díky tomu se stanou nezávislí a najdou tak tu nejlepší cestu k sobě samým. Nejen, že její metody změnily její život k lepšímu, ale mění životy jejím přátelům. Klienti jí denně píšou, jak její metody fungují a pomáhají. Sama sebe vnímá jako sluníčkovou slunečnici, protože miluje slunečnice a zdravý životní styl. Už 16 let vlastní stejnojmenný obchod se zdravou výživou společně se svou kamarádkou Ivou. Ke zdravé výživě odjakživa tíhla. Také proto otevřela obchod se zdravou výživou Slunečnice. Obchod se stal velmi oblíbeným místem, kde můžete nakoupit mnoho zdravých věcí. Je velkým milovníkem svobody a alternativy, je blázen do BIO potravin a BIO výrobků, ale říká, že jsem takový zdravý blázen nikoliv šíleně posedlá. Jejím motem je "Nezáleží na tom, co uděláte jednou za čas; záleží na tom, co děláte den za dnem”. Více o Anne najdete zde: Kde je Anne?