CO JE AFIRMACE?

Afirmace jsou vyslovovaná slova – přesvědčení, ujištění, tvrzení, přitakání. Je to opakování určitého tvrzení. Dalo by se říci, že je to vše, o čem mluvíme. Vaše podvědomí je úložištěm informací. Zaznamenává všechno. Vaše myšlenky, tedy na co myslíte, co říkáte a jak to prožíváte. Každé vaše slovo, každá vaše věta, kterou si řeknete třeba v duchu nebo vyřknete nahlas, když si s někým povídáte, to je také afirmace. Pokud používáte slova negativní a negativní sdělení, podvědomí pro vás vytváří negativní zážitky a situace. Pokud používáte slova a sdělení pozitivní, laskavá a optimistická, vaše podvědomí vám začne vytvářet a přinášet prospěšné situace a zážitky.

Je tedy velmi důležité cíleně sdělovat pozitivní afirmace, díky kterým se vaše podvědomí naprogramuje a pomůže vám soustředit se na vaši sílu. Na schopnost tvořit si život dle vašich přání a tužeb. Moc afirmací je velmi silná, ať už si to uvědomujeme či ne. Pozitivní afirmace bych přirovnala k semínkům zasazeným do země.  Také jim trvá nějaký čas, než vyrostou do celé své krásy. Negativní afirmace bych pak přirovnala k pleveli či pak hůře k vyprahlé půdě bez života. Záleží také na tom, jak budete svá semínka opečovávat (tedy jak často si afirmace opakujete a tím vyživujete svou pomyslnou půdu, slunce a vodu).

Doporučuji  sestavit si vaše vlastní afirmace. Inspirovat se můžete v navrhovaných afirmacích níže nebo zde >>. Když si je řeknete nahlas a jsou v souladu s vaším vnitřním já, tak můžete používat mé afirmace. Pokud vám však vaše mysl říká, že vyslovovaná pozitivní afirmace není v souladu s aktuální situací, je pak dobré si afirmace upravit tak, abyste se s nimi cítili v souladu.

Pokusím se vám to vysvětlit na příkladu. Když ráno vstanete a vaše první vyřčená pozitivní afirmace je  jsem krásná (krásný),  a vy poté jdete do koupelny, podíváte se do zrcadla a pomyslíte si, jak velké kruhy máte pod očima a jak jste unavení, tak toto myšlenkou jste popřeli to, co jste řekli před chvílí. Pokud si uvědomíte tuto myšlenku, tak si ji ihned můžete přeformulovat třeba takto: „Tedy,  mám sice kruhy pod očima, ale za pár minut zmizí a jsem svěží a krásná (krásný).“

Vaše afirmace by  měly obsahovat to, po čem toužíte, čeho chcete dosáhnout, jak chcete vypadat, kým se chcete stát nebo čím být. Nejdůležitější však je svým afirmacím naprosto věřit. Dobré je spojit afirmace s vizualizací. Například když si řeknete afirmaci: „Jsem úspěšná (úspěšný)“, tak si zároveň představte konečný výsledek. Třeba to, jak držíte diplom či ocenění (doplňte si cokoli dle vašeho aktuálního stavu). Další důležitá věc je také představu prožít – představte si,  jak se budete cítit, když toho dosáhnete.

Doporučuji opakovat si afirmace každý den minimálně 5x až 10x. Čím více opakování a čím častěji si říkáte slovní spojení, tím lépe. Vyberte si třeba jednu či dvě oblíbené pozitivní afirmace a opakujte si je několikrát denně- po probuzení, při řízení auta, při procházce, v práci, ve frontě, před spaním, prostě kdykoli máte chvilku volného času. Afirmace si také můžete napsat třeba na plochu počítače nebo na místo, kam často chodíte.

Já mám svou afirmaci vytištěnou na lednici.

Nechte svoji mysl, aby se často zabývala AFIRMACEMI. Budete překvapeni, jak rychle se dostaví vaše vytoužené výsledky. Nechte se inspirovat každý týden mými afirmacemi přímo do vašeho mobilu pomocí aplikace messenger. Přihlaste se ZDE >>

Inspirativní afirmace:

 • Já miluji své jedinečné, překrásné tělo.
 • Já věřím v dokonalost a sílu mého těla.
 • Miluji a jsem milována.
 • Vnímám se láskyplnýma očima a vše, codělám, dělám správně a od srdce.
 • Jsem naprosto v bezpečí.
 • Spouštím samoozdravné procesy těla.
 • Moje tělo je dokonale zdravé a plné životní energie
 • Každá buňka mého těla je zdravá, silná a propojená s celým tělem
 • Odpouštím i to neodpustitelné a stávám se svobodným člověkem tělem i duší.
 • Jsem osvobozená a můj život se mění k lepšímu.
 • Já mám dokonalou postavu.

Zamilovala jsem si tvoření afirmací, a proto také nesmí chybět v žádné mé meditaci. Při tvorbě mých meditací používám hned několik technik, díky kterým mají meditace ještě větší sílu. Více najdete zde>>

Velmi často známe teorii. Víme, že to, co víme bychom měli používat. Otázkou zní zda to děláte? Je potřeba to nejen vědět, ale také zavést do praxe, protože bez akce není reakce, takové jsou pravidla vesmíru. Proto jsem pro vás vytvořila PRÁZDNINOVOU AFIRMAČNÍ VÝZVU. Po celé prázdniny pohodlně ve skupině na FB budeme společně makat hlavně na té praxi. Více o výzvě se dozvíte zde.

Vážení čtenáři, jsem dyslektik, dysgrafik a dysortografik. To jsou specifické poruchy učení (tzn. také spousty chyb v textu). Pokud zde najdete chyby či cokoli, klidně mi napište na [email protected]  a já ráda chyby opravím. Bohužel, korekturu jsem již vzdala. Prostě pro mě je důležitý obsah, který vám chci předat, jelikož vím, že vám velmi pomáhá. Více o mně zde >>


Kdo je Anna? Říkají ji Anne nebo Anička. Je energická žena v běhu, manželka a maminka dvou úžasných dětí. V oboru ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU mám 20-ti letou praxi, kde pomohla stovkám klientů, kteří dnes žijí naplněný život. Je lektorka zdravého životního stylu. Mentální kouč. Je průvodkyní pro lidi, kteří chtějí převzít zodpovědnost za svůj život a zdraví. Dalo by se říci, že je celostní duševní zdravotní sestra. Miluje zdravý životní styl, afirmace, miluji meditace a obzvlášť ty vedené. Učí klienty vnímat své tělo a mysl, jak obojí vyživit a jak se navrátit k rovnováze. Pomáhá lidem najít cestu ke zdravému životnímu stylu. Učí také lidi afirmovat a meditovat. Učí je změnit jejich životní styl komplexně k pevnějšímu a lepšímu duševnímu zdraví. Nasměřuje je tak k návratu do rovnováhy. Začnou žít život v harmonii a klidu. Díky tomu se stanou nezávislí a najdou tak tu nejlepší cestu k sobě samým. Nejen, že její metody změnily její život k lepšímu, ale mění životy jejím přátelům. Klienti jí denně píšou, jak její metody fungují a pomáhají. Sama sebe vnímá jako sluníčkovou slunečnici, protože miluje slunečnice a zdravý životní styl. Už 16 let vlastní stejnojmenný obchod se zdravou výživou společně se svou kamarádkou Ivou. Ke zdravé výživě odjakživa tíhla. Také proto otevřela obchod se zdravou výživou Slunečnice. Obchod se stal velmi oblíbeným místem, kde můžete nakoupit mnoho zdravých věcí. Je velkým milovníkem svobody a alternativy, je blázen do BIO potravin a BIO výrobků, ale říká, že jsem takový zdravý blázen nikoliv šíleně posedlá. Jejím motem je "Nezáleží na tom, co uděláte jednou za čas; záleží na tom, co děláte den za dnem”. Více o Anne najdete zde: Kde je Anne?