Jak na velký vnitřní úklid?

Začínám citátem duchovního mistra Buddhy:

„Vnitřní čistota nebo nečistota záleží pouze na našem úsilí. Nikdo jiný nám vnitřní čistotu nemůže darovat ani vzít.“

Takže záleží jen na nás a našem rozhodnutí, zda budeme provádět vnitřní úklid.

Co to vlastně je vnitřní úklid? Je to detox mysli. Detox, neboli očista, je v této době velmi populární slovo a mé oblíbené téma. Většina si to spojí jen s očistou těla a na mysl se bohužel už nemyslí. A přesto, dle mého názoru, je mnohem důležitější čistit pravidelně i mysl. 

Slovo detox  je odvozený z latinského slova jedovatý, tedy odstranění škodlivých látek z těla, Detox pomáhá tělu odplavit toxiny, které se v něm v průběhu času nahromadily. Podstatou detoxikace je pozvolná, bezpečná a efektivní očista. Díky vhodným očistám můžeme důkladně pročistit naše tělo od všech toxinů a nežádoucích látek. Nejedná se však o žádnou dietu. Detoxikace je dalo by se říci pouze „velkým úklidem“, to znamená podřídit se po určitou dobu (ideální je měsíční detoxikační program) určitým pravidlům a trochu na sobě pracovat. Detox těla provádíme každou chvíli, když máme pocit těžkosti, slabosti, pomalosti.

Tělu se doporučuje očista vždy na jaře a na podzim a obzvlášť po zimě je naše tělo plné toxinů. Je potřeba dát tělu čas a prostor k tomu, aby se zbavilo této zátěže a přebytečných látek a získalo zpět svou sílu. Přece jen síla těla jde ruku v ruce se silou ducha.

Stejně tak, jako se naše tělo potřebuje očistou odlehčit, musíme pravidelně odlehčovat i svou mysl od negativních myšlenek, vnitřních zranění, strachu apod. Často se mi stává u mých klientů, že vědí jak očistit své tělo. Avšak na otázku, zda detoxikují i mysl, vesměs odpoví, že nikoliv. Někteří by rádi očistili i mysl, ale často říkají, že neví jak to udělat. V dnešní době je mysl každého z nás pod velkým tlakem. Denně máme mnoho úkolů, co musíme vyřešit a zařídit. Žijeme v té nejlepší době, která kdy zde byla. Bohužel se vzdalujeme přírodě a sami sobě. Všude je mnoho informací často matoucích. Jsme pod tlakem v práci, v podnikání, v rodině. Ještě si vzpomínám na své dětství, kdy u nás neděle byla svátkem a odpočinkem. Dnes to již bohužel neznáme. Někdy moji klienti říkají, že ani neví, jaký je den, protože jedou nonstop a stále dokola. Mentální stres zabírá v našem životě mnohem větší část než ten fyzický, jelikož už jen málokdo z nás má těžkou fyzickou práci.

Jak tedy mysl detoxikovat?

Ideálně se zbavit negativních myšlenek a negativních emocí, které nás zatěžují, a také často vedou k výbuchům vzteku a špatné náladě. Oprostit nás od nich pomůže třeba pobyt v přírodě, kde je nejlepší meditovat tím, že budeme například vědomě naslouchat zvukům přírody. Já ale na očistu mysli ze všeho nejvíc doporučuji vedené meditace. Sama s vedenými meditacemi mám ty nejlepší zkušenosti. Fungují nejen mně, ale i mým klientům. Navíc existují tisíce studii, které potvrzují, že meditace fungují. Před několika lety jsem byla psychicky na dně, vystresovaná, vyhořelá a vyčerpaná. Přesto, že mám 16 let zdravou výživu se svou kamarádkou, věděla jsem jak se stravovat a také jsem dobře jedla, měla jsem dobrý pitný režim a také jsem pravidelně cvičila, ale přes to všechno jsem byla úplně na dně. Jak je to možné??? Zapomněla jsem na to nejdůležitější – na svou mysl. Když jsem zařadila meditace a afirmace do svého života, všechno se velmi rychle začalo měnit k lepšímu. Začala jsem se o meditace více zajímat a po nějaké době i tvořit. Mnohaleté zkušenosti s detoxem těla, kdy jsem prošla mnoha očistami a půsty, jsem se pustila do tvorby také meditací na očistu těla a pak následovala i mysl. Vznikla jedinečná funkční metoda MYŠLENKOVÝ DETOX, která se skládá ze 4 na sebe navazujících meditací:  ZNOVUZROZENÍ,  OČISTA TĚLA, OČISTA MYSLI,  OMLAZENÍ (REGENERACE). Metoda funguje právě díky jedinečnému propojení těla a mysli. Účinkuje jednak díky tomu, že tělo spojíte se svým záměrem, a jednak díky vytvoření nového nastavení mysli. To je velké tajemství a poklad.

Co naopak nefunguje jako očista mysli, je tzv. odpočinek pomocí televize, brouzdání na internetu, sledování sociálních sítí a videí na Youtube. Ve skutečnosti jen mysl zanesou dalšími nepotřebnými myšlenkami a informacemi. Výsledek je pak ještě horší. Odpočatí se nejspíš cítit vůbec nebudete.

Proto neváhejte a očistěte svoji mysli pomocí MYŠLENKOVÉHO DETOXU. Více informací získáte zde>> https://bit.ly/3myslenkovyDetox.

Kdo je Anna? Říkají ji Anne nebo Anička. Je energická žena v běhu, manželka a maminka dvou úžasných dětí. V oboru ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU mám 20-ti letou praxi, kde pomohla stovkám klientů, kteří dnes žijí naplněný život. Je lektorka zdravého životního stylu. Mentální kouč. Je průvodkyní pro lidi, kteří chtějí převzít zodpovědnost za svůj život a zdraví. Dalo by se říci, že je celostní duševní zdravotní sestra. Miluje zdravý životní styl, afirmace, miluji meditace a obzvlášť ty vedené. Učí klienty vnímat své tělo a mysl, jak obojí vyživit a jak se navrátit k rovnováze. Pomáhá lidem najít cestu ke zdravému životnímu stylu. Učí také lidi afirmovat a meditovat. Učí je změnit jejich životní styl komplexně k pevnějšímu a lepšímu duševnímu zdraví. Nasměřuje je tak k návratu do rovnováhy. Začnou žít život v harmonii a klidu. Díky tomu se stanou nezávislí a najdou tak tu nejlepší cestu k sobě samým. Nejen, že její metody změnily její život k lepšímu, ale mění životy jejím přátelům. Klienti jí denně píšou, jak její metody fungují a pomáhají. Sama sebe vnímá jako sluníčkovou slunečnici, protože miluje slunečnice a zdravý životní styl. Už 16 let vlastní stejnojmenný obchod se zdravou výživou společně se svou kamarádkou Ivou. Ke zdravé výživě odjakživa tíhla. Také proto otevřela obchod se zdravou výživou Slunečnice. Obchod se stal velmi oblíbeným místem, kde můžete nakoupit mnoho zdravých věcí. Je velkým milovníkem svobody a alternativy, je blázen do BIO potravin a BIO výrobků, ale říká, že jsem takový zdravý blázen nikoliv šíleně posedlá. Jejím motem je "Nezáleží na tom, co uděláte jednou za čas; záleží na tom, co děláte den za dnem”. Více o Anne najdete zde: Kde je Anne?