Proč je důležité užívat vitamín C v přírodní formě?

Vitamín C patří mezi nejdůležitější vitaminy, na které bychom neměli zapomínat.

Pro mě je to nejdůležitější vitamin, který nás udržuje krásnými a vitálními. Proč je jeho užívání tak důležité a co jeho nedostatek způsobuje? To se dozvíte v tomto článku.

Proč je tak významný?

Vitamín C je pro náš organismus jednou z nejdůležitějších látek vůbec. Patří mezi látky, které si naše tělo nedokáže samo vytvořit, proto je jeho doplňování opravdu klíčové a neměli bychom ho podceňovat. Studie ukazují, že v dnešní době trpíme nedostatkem vitamínu C téměř všichni.

Vitamín C je výborná pomůcka v boji proti stárnutí. Navíc posiluje imunitní systém, proto bychom v době Covidové měli tento vitamin užívat preventivně. Tento vitamin se nachází v přirozených potravinách. Mezi bohaté zdroje patří například šípek, rakytník, citrusy, brokolice nebo květák. Lze ho tedy doplňovat i z vhodně sestaveného jídelníčku. Bohužel vitamín C je obsažen v potravinách, kteří mnozí z nás nejí denně, nekontrolujeme si jeho množství v dané potravině a zde nastává problém. Málokdo má čas si každý den počítat, kolik gramů denně vitaminu přijal. Proto je doplňování jiným vhodným doplňkem stravy nevyhnutelná.

Acerola je jedním z nejbohatších zdrojů vitamínu C. Jeden její plod obsahuje tolik přírodního vitaminu C jako kilogram citronů. Považuje se rovněž za silný antioxidant, který navlhčuje pokožku, činí ji pružnou a předchází jejímu stárnutí.

Šípková růže obsahuje 30-40 krát více vitamínu C než citrusy, které jsou známé svým bohatstvím na vitamín C. Plody šípkové růže jsou nenahraditelným zdrojem snadno vstřebatelných vitaminů, organických kyselin, minerálních solí a antioxidantů, působí podpůrně na celý organismus.

Plody CamuCamu jsou opravdová studnice přírodních vitaminů. Obsahují nejméně 2 500 mg přírodního vitaminu C na 100 g, což tvoří téměř 2 % jejich vlastní hmotnosti. Navíc jsou plody CamuCamu bohaté na antioxidanty podporující celý imunitní systém.

Šípek, acerola, plody Camucamu

Mezi příznaky nedostatku vitamínu C patří lámavé vlasy a nehty, krvácení z dásní, častá tvorba modřin, suchá kůže atd. Mnoho lidí může v souvislosti s jeho nedostatkem trpět také deficitem železa a začít mít problémy s chudokrevností. Nedostatek vitamínu C může také vést k hemeroidům, křečovým žílám, nadváze, poruchám zraku, vypadávání vlasů a zvýšené únavě. Očekávat také můžete zhoršení psychiky čili slabé nervy, depresivní nálady, poruchy spánku a neschopnost se soustředit.

Abyste se těmto nepříjemným zdravotním problémům vyhnuli, zařazujte preventivně výše uvedené potraviny do svého jídelníčku.

Ve spojení s VITA C si můžete být jisti, že váš denní příjem bude zajištěn a nebudete se muset těchto nepříjemností obávat.

Kdo je Anna? Říkají ji Anne nebo Anička. Je energická žena v běhu, manželka a maminka dvou úžasných dětí. V oboru ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU mám 20-ti letou praxi, kde pomohla stovkám klientů, kteří dnes žijí naplněný život. Je lektorka zdravého životního stylu. Mentální kouč. Je průvodkyní pro lidi, kteří chtějí převzít zodpovědnost za svůj život a zdraví. Dalo by se říci, že je celostní duševní zdravotní sestra. Miluje zdravý životní styl, afirmace, miluji meditace a obzvlášť ty vedené. Učí klienty vnímat své tělo a mysl, jak obojí vyživit a jak se navrátit k rovnováze. Pomáhá lidem najít cestu ke zdravému životnímu stylu. Učí také lidi afirmovat a meditovat. Učí je změnit jejich životní styl komplexně k pevnějšímu a lepšímu duševnímu zdraví. Nasměřuje je tak k návratu do rovnováhy. Začnou žít život v harmonii a klidu. Díky tomu se stanou nezávislí a najdou tak tu nejlepší cestu k sobě samým. Nejen, že její metody změnily její život k lepšímu, ale mění životy jejím přátelům. Klienti jí denně píšou, jak její metody fungují a pomáhají. Sama sebe vnímá jako sluníčkovou slunečnici, protože miluje slunečnice a zdravý životní styl. Už 16 let vlastní stejnojmenný obchod se zdravou výživou společně se svou kamarádkou Ivou. Ke zdravé výživě odjakživa tíhla. Také proto otevřela obchod se zdravou výživou Slunečnice. Obchod se stal velmi oblíbeným místem, kde můžete nakoupit mnoho zdravých věcí. Je velkým milovníkem svobody a alternativy, je blázen do BIO potravin a BIO výrobků, ale říká, že jsem takový zdravý blázen nikoliv šíleně posedlá. Jejím motem je "Nezáleží na tom, co uděláte jednou za čas; záleží na tom, co děláte den za dnem”. Více o Anne najdete zde: Kde je Anne?