7 skvělých rad „Jak zabránit virům v nachlazení a chřipce“

Když budete dodržovat, těchto sedm rad, nebude mít chřipka ani nachlazení šanci. Budete zdraví a vitální v chřipkovém období.

1 skvělá rada

JEZTE PIKANTNÍ JÍDLA

Pikantní jídla posilují střeva a mají antiseptický účinek. Cibule a česnek působí jako přírodní antibiotika. Zázvor a jeho léčivé účinky oceníte nejen při nachlazení a zažívacích potížích. Zázvor obsahuje stovky tělu prospěšných látek. Za zmínku z těchto prospěšných látek stojí gingerol. Gingerol je aktivní složkou zázvoru, který terapeutické účinky při různých zdravotních potížích, jako zmírnění nevolností různého druhu, např. při cestování, v těhotenství či při migréně. Gingerol neutekl ani vědeckému zkoumání s ohledem na pozitivní ovlivnění nádorových onemocnění (např. rakovina střeva, prsní tkáně, vaječníků nebo slinivky břišní).

2 skvělá rada

ZVYŠTE PŘÍJEM VITAMÍNU A BYLINEK

Nezapomínejte a pestrou a lehkou stravu. Já doporučuji stravu úplně vynechat a zůstat jen na vodě, zázvoru a citronu, popřípadě slazené medem. Také stojí za zmínku čerstvé zeleninové šťávy, nebo bylinky jako máta, kopřiva, špenát.

3 skvělá rada

OTUŽUJTE SE

VIRÓZA neboli nachlazení bývá nejčastěji vyvolána prochladnutím organismu, oslabeným imunitním systémem a v neposlední řadě setkáním se s chřipkovými viry. Když jsme v chladném prostředí nedostatečně oblečeni nebo pokud zmokneme a ihned nevyhledáme sucho nebo teplo. Pokud prochladneme, sníží se teplota hlavně rukou a chodidel a díky tomu pronikají viry do našeho těla. Právě otužování nás může od tohoto prochladnutí ochránit, protože otužilci zvládnou udržet vnitřní teplotu i při větší chladné zátěži.

4 skvělá rada

MEDITUJTE

Věřím, že vše začíná v hlavě. Třeba pomyslíme na to, že je chřipkové období a že nechcete onemocnět. Co se nestane? Samozřejmě ihned onemocníte, protože jste si to přáli. Vyřčená afirmace NECHCI ONEMOCNĚT – podvědomí chápe, že tu nemoc chcete, imunita se ihned oslabí a nemoc se rychle dostaví. Čím víc se budete nemoci zaobírat, tím více bude sílit. Jeden z nejúčinnějších nástrojů jak přenastavit mysl je meditace, protože jsem lektorka meditací, proto jsem si vytvořila meditaci proti virům, nachlazení a chřipce, která má neskutečné účinky. Nejen, že jsem si ji vyzkoušela sama na sobě, na své rodině, ale píšete mi, jak velmi zabírá vám. Jak preventivně tak v nemoci. To je pak ta největší odměna za mou práci.

5 skvělá rada

SMĚJTE SE, MĚJTE DOBROU NÁLADU

Vyhněte se stresovým situacím, dostatečně odpočívejte. Dopřejte si více smíchu a dobré nálady, třeba díváním se na komedie nebo zábavného programu. Smích léčí – to je všeobecně známo.

6 skvělá rada

DOSTATEČNĚ PIJTE

Doporučuji čistou pramenitou vodu s BIO citronem. Můžete také nastrouhat zázvor do vlažné vody, s citronem a medem. Pokuste se pít opravdu více, než jste zvyklí.

7 skvělá rada

POHYBUJTE SE NA ČERSTVÉM VZDUCHU

Pokud to alespoň trochu jde, vyjděte na procházku na čerstvý vzduch do přírody. Dostatečně krátce a často větrejte. Vyhýbejte se uzavřeným prostorům, kde je mnoho lidí.

Takže těmito 7 radami, lze tělu velmi dobře pomoci jak preventivně, tak i k plnému  posílení imunity a uzdravení. Chřipka, ale u mne nemá šanci propuknout, jelikož viry ihned na začátku mé tělo velmi dobře zneškodní.

Nevíte jak na to? Kde začít…

Jak propojit tělo s myslí a nedělat stále přešlapy…

Jak si podpořit imunitu a zbavit se obav z virů. Přidej se ke mně od výzvy JARNÍ DETOX, která startuje online 8.4. 2020 v uzavřené skupině na FB.

Koukněte na mé video:

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
Kdo je Anna? Říkají ji Anne nebo Anička. Je energická žena v běhu, manželka a maminka dvou úžasných dětí. V oboru ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU mám 20-ti letou praxi, kde pomohla stovkám klientů, kteří dnes žijí naplněný život. Je lektorka zdravého životního stylu. Mentální kouč. Je průvodkyní pro lidi, kteří chtějí převzít zodpovědnost za svůj život a zdraví. Dalo by se říci, že je celostní duševní zdravotní sestra. Miluje zdravý životní styl, afirmace, miluji meditace a obzvlášť ty vedené. Učí klienty vnímat své tělo a mysl, jak obojí vyživit a jak se navrátit k rovnováze. Pomáhá lidem najít cestu ke zdravému životnímu stylu. Učí také lidi afirmovat a meditovat. Učí je změnit jejich životní styl komplexně k pevnějšímu a lepšímu duševnímu zdraví. Nasměřuje je tak k návratu do rovnováhy. Začnou žít život v harmonii a klidu. Díky tomu se stanou nezávislí a najdou tak tu nejlepší cestu k sobě samým. Nejen, že její metody změnily její život k lepšímu, ale mění životy jejím přátelům. Klienti jí denně píšou, jak její metody fungují a pomáhají. Sama sebe vnímá jako sluníčkovou slunečnici, protože miluje slunečnice a zdravý životní styl. Už 16 let vlastní stejnojmenný obchod se zdravou výživou společně se svou kamarádkou Ivou. Ke zdravé výživě odjakživa tíhla. Také proto otevřela obchod se zdravou výživou Slunečnice. Obchod se stal velmi oblíbeným místem, kde můžete nakoupit mnoho zdravých věcí. Je velkým milovníkem svobody a alternativy, je blázen do BIO potravin a BIO výrobků, ale říká, že jsem takový zdravý blázen nikoliv šíleně posedlá. Jejím motem je "Nezáleží na tom, co uděláte jednou za čas; záleží na tom, co děláte den za dnem”. Více o Anne najdete zde: Kde je Anne?