CO JE MEDITACE?

Meditace je prostředkem k nalezení vnitřního klidu a míru v našem vnitřním světě. Meditace je v podstatě duchovní jazyk. Proto je často používána v náboženstvích a přesto nemá s náboženstvím nic společného. V dnešní uspěchané době je tento proces opravdu balzámem pro duši a mysl. Je to také proces vyčištění mysli a získání pocitu jistoty, které posouvají vývoj naší osobnosti výš a výš.  Meditace může být také jakým si druhem cvičení, prostředkem k relaxaci, odpočinku či k osobnostnímu rozvoji.

Díky meditaci můžete programovat Vaši mysl skrze afirmační programy nebo rozšiřování svého vědomí.

Meditačním cvičením, technikou či meditačním sezením vynakládáte určité úsilí nutné k překonání překážek, které nám brání v rozpoznání našeho vrozeného a věčně přítomného ryzího bytí. Bytí je čistým vědomím a skutečným štěstím. Meditační cvičení není nic jiného než vědomá práce s pozorností, kterou používáme a uplatňujeme po celý život od našeho narození až po smrt. Někteří z Vás vědomě někteří bohužel nevědomě.

Být tady a teď je základní princip, na kterém je postaven duchovní vývoj.

Já jsem si vedené meditace zamilovala, protože její účinek byl na mě prokazatelný. Vše se v mém životě začalo měnit a najednou se postupně vytratil stres a deprese. Proto jsem je časem začala tvořit s láskou, od srdce a s  přáním, ať pomohou co nejvíce lidem. Když mi pak dáváte zpětnou vazbu, jak Vám mé meditace pomáhají a mění Vám životy, je to pro mne obrovská vděčnost, hřeje mě to u srdce a dává mi to motivaci v mé práci pro Vás pokračovat a tvořit víc a víc. Děkuji Vám všem s obrovskou láskou a vděčností.

Meditačních technik je celá řada.

Můj názor však je, že každý si musí najít tu svou cestu k meditaci sám, protože každý z Vás je jedinečná, jinak vnímavá bytost a nakaždého funguje něco jiného.

Neexistuje žádný správný nebo nesprávný způsob meditace. Já medituji různými způsoby.

Často se mi stává, že medituji, když řídím auto. To zní hrůzostrašně?

Nebojte se, je to zcela bezpečné, nemám zavřené oči, ani nespím.  Soustředění na řízení je tak velké, že v tu chvíli je meditační stav pro mě tak silný, že se mi všech napřání plní rychleji. Proto miluji řízení. Ano, i toto je možné.

Někdy také medituji na zahradě v opalovacím křesle s bosými nohami, které mám položené na zemi a přijímám tak energii Země. Nebo ležím jentak v trávě či na cvičební podložce, a poslouchám vedené meditace. Také ráda medituji  v lese. Sednu si na pařez a poslouchám zpěv ptáků, šumění stromů a jsem tady a teď. Na nic nemyslím a nic si nepředstavuji, prostě jen vědomě dýchám.

Co je ale velmi zásadní, je pravidelnost. Je jedno, zda budete meditovat hned po probuzení, večer nebo někdy během dne. Důležité je meditovat opakovaně v čase, který Vám vyhovuje.

Věnujte tedy denně jen pár minut meditaci. Pokud jste úplný začátečník, doporučuji právě vedené meditace, které se mi osvědčily.  Vedené proto, že se necháte vést meditujícím učitelem, který Vám říká, co a jak v meditaci dělat. Vedené meditace jsou zcela bezpečné. V mých meditacích kombinuji několik technik najednou, například vizualizace, afirmace, koncentrace apod.

Pokud si nejste jisti zda meditujete správně. Mám pro vás tip. Více informací zde >>


Vážení čtenáři, jsem dyslektik, dysgrafik a dysortografik, to jsou specifické poruchy učení (tzn. také spousty chyb v textu). Pokud zde najdete chyby, klidně mi napište na [email protected]  a já je ráda opravím. Bohužel, korekturu jsem již vzdala. Prostě pro mě je důležitý obsah, který vám chci předat, jelikož vím, že vám velmi pomáhá. Více o mně zde>>

Kdo je Anna? Říkají ji Anne nebo Anička. Je energická žena v běhu, manželka a maminka dvou úžasných dětí. V oboru ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU mám 20-ti letou praxi, kde pomohla stovkám klientů, kteří dnes žijí naplněný život. Je lektorka zdravého životního stylu. Mentální kouč. Je průvodkyní pro lidi, kteří chtějí převzít zodpovědnost za svůj život a zdraví. Dalo by se říci, že je celostní duševní zdravotní sestra. Miluje zdravý životní styl, afirmace, miluji meditace a obzvlášť ty vedené. Učí klienty vnímat své tělo a mysl, jak obojí vyživit a jak se navrátit k rovnováze. Pomáhá lidem najít cestu ke zdravému životnímu stylu. Učí také lidi afirmovat a meditovat. Učí je změnit jejich životní styl komplexně k pevnějšímu a lepšímu duševnímu zdraví. Nasměřuje je tak k návratu do rovnováhy. Začnou žít život v harmonii a klidu. Díky tomu se stanou nezávislí a najdou tak tu nejlepší cestu k sobě samým. Nejen, že její metody změnily její život k lepšímu, ale mění životy jejím přátelům. Klienti jí denně píšou, jak její metody fungují a pomáhají. Sama sebe vnímá jako sluníčkovou slunečnici, protože miluje slunečnice a zdravý životní styl. Už 16 let vlastní stejnojmenný obchod se zdravou výživou společně se svou kamarádkou Ivou. Ke zdravé výživě odjakživa tíhla. Také proto otevřela obchod se zdravou výživou Slunečnice. Obchod se stal velmi oblíbeným místem, kde můžete nakoupit mnoho zdravých věcí. Je velkým milovníkem svobody a alternativy, je blázen do BIO potravin a BIO výrobků, ale říká, že jsem takový zdravý blázen nikoliv šíleně posedlá. Jejím motem je "Nezáleží na tom, co uděláte jednou za čas; záleží na tom, co děláte den za dnem”. Více o Anne najdete zde: Kde je Anne?