Jak mít ZDRAVÝ a hvězdný spánek

Špatně usínáte a velmi často se v noci budíte? Nebo máte nekvalitní trhaný spánek a toužíte konečně prospat celou noc a ráno se probudit do růžova? Pravděpodobně vás zasáhla nespavost. Nespavostí dle statistik trpí přibližně 49 % dospělé populace.

Kvalitu spánku však může ovlivnit řada faktorů, např. stresu v práci, rodinné povinnosti až po nepředvídatelné problémy. Díky tomuto problému jsme nevyspalí, nevrlí, často se na nespavost nabalují další nemoci. Nelze se potom divit, že kvalitní spánek pro nás někdy znamená prostě zázrak. Kvalitně spát se dá “naučit”. Jednoduše změnit přístup v nastavení každodenních rituálů, které přinesou lepší spánek a dostatek odpočinku i relaxace.

Proto jsem se rozhodla vám připravit úžasnou meditaci na HVĚZDNÝ SPÁNEK. Protože vnímám, že meditace je jedna z technik, kterou když zařadíte do svého denního rituálu, tak vám zlepší kvalitu spánku natolik, že sami budete překvapení.

Skvěle funguje na spaní bylinka meduňka nebo směs bylinek na spaní.

MŮJ TIP NA DOKONALÝ SPÁNEK

Úžasné je si dát před spánkem vanu s epsomskou solí (obsahuje mnoho hořčíku) do této soli si nakapat 1-2 kapky nejlépe BIO esenciálního oleje z Levandule (dle druhu a firmy) vydržet ve vaně cca 20 minut. Pak si jít lehnout pustit si VEDENOU meditaci nebo afirmace (co, vám více sedí) nebo nějakou hudbu vhodnou ke spánku a budete mít zaručený ničím nerušený a blahodárný spánek.

Dalším tipem je mít dobře vyvětranou místnost tak kde spíte. Vyhněte se elektronickým přístrojům v ložnici a je fajn spát ve tmě.

Jak tedy mít dokonalý zdravý spánek. Je třeba dodržovat určitá pravidla, které vám zde vypíšu:

  • Přestat si něco namlouvat. Možná si myslíte, že máte problémy se spánkem, když se několikrát za den probudíte. Je docela normální se probudit dokonce i několikrát za noc a je to zcela v pořádku, když hned usnete. Dokonce si nemusíte pamatovat, že jste se několikrát za noc vzbudili.
  • Nedospávejte deficit spánku. Pokud si myslíte, že přes týden budete chodit spát pozdě a o víkendu to naspíte, je to omyl. Na Univerzitě v Chicagu vědci zkoumali střídání spánkového rytmu a přišli na to, že tělo se oklamat nedá. Právě dospávání o víkendu, tělo rozhodí a nedokáže 100% fungovat.
  • Spěte tolik, kolik si vaše tělo řekne. Hodně je známo, že ideální je spát sedm až osm a půl hodiny denně. Jenže každý z nás je jiný a má odlišné nároky i na dobu spánku. „Někomu stačí čtyři hodiny a někteří potřebují spát i deset hodin denně. Zde je důležité zda proběhne nejhlubší fáze spánku a je jedno zda k tomu dojde za čtyři nebo za deset hodin.
  • Nechme tělo v noci pracovat. Proto doporučuji, nepijte a nejezte chvilku před spaním. Tělo pak musí zpracovávat potravu. Možná se někteří z vás mylně domnívají, že když spíte tak tělo nic nedělá. Ono však pilně pracuje, opravuje a obnovuje buňky a vytváří nové neuronové spoje v mozku. Pokud se před spaním hodně najíte nebo napijete, tak tělo musí prvně zpravovat potravu a až pak se dostane k regeneraci a na ní nemá tolik času.
  • Dobrý spánek zlepšuje koncentraci, posiluje imunitní systém a působí také jako prevence před kardiovaskulárním onemocněním. Navíc ve tmě tělo produkuje hormon melatonin, který kromě jiného zpomaluje stárnutí.
  • MEDITUJTE!

Proto jsem se rozhodla vám připravit úžasnou meditaci a afirmace na HVĚZDNÝ SPÁNEK. Protože vnímám, že meditace je jedna z technik, kterou když zařadíte do svého denního rituálu, tak vám zlepší kvalitu spánku natolik, že sami budete překvapení.

Kdo je Anna? Říkají ji Anne nebo Anička. Je energická žena v běhu, manželka a maminka dvou úžasných dětí. V oboru ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU mám 20-ti letou praxi, kde pomohla stovkám klientů, kteří dnes žijí naplněný život. Je lektorka zdravého životního stylu. Mentální kouč. Je průvodkyní pro lidi, kteří chtějí převzít zodpovědnost za svůj život a zdraví. Dalo by se říci, že je celostní duševní zdravotní sestra. Miluje zdravý životní styl, afirmace, miluji meditace a obzvlášť ty vedené. Učí klienty vnímat své tělo a mysl, jak obojí vyživit a jak se navrátit k rovnováze. Pomáhá lidem najít cestu ke zdravému životnímu stylu. Učí také lidi afirmovat a meditovat. Učí je změnit jejich životní styl komplexně k pevnějšímu a lepšímu duševnímu zdraví. Nasměřuje je tak k návratu do rovnováhy. Začnou žít život v harmonii a klidu. Díky tomu se stanou nezávislí a najdou tak tu nejlepší cestu k sobě samým. Nejen, že její metody změnily její život k lepšímu, ale mění životy jejím přátelům. Klienti jí denně píšou, jak její metody fungují a pomáhají. Sama sebe vnímá jako sluníčkovou slunečnici, protože miluje slunečnice a zdravý životní styl. Už 16 let vlastní stejnojmenný obchod se zdravou výživou společně se svou kamarádkou Ivou. Ke zdravé výživě odjakživa tíhla. Také proto otevřela obchod se zdravou výživou Slunečnice. Obchod se stal velmi oblíbeným místem, kde můžete nakoupit mnoho zdravých věcí. Je velkým milovníkem svobody a alternativy, je blázen do BIO potravin a BIO výrobků, ale říká, že jsem takový zdravý blázen nikoliv šíleně posedlá. Jejím motem je "Nezáleží na tom, co uděláte jednou za čas; záleží na tom, co děláte den za dnem”. Více o Anne najdete zde: Kde je Anne?